change language
ви знаходитесь в: home - НОВИНИ newsletterlink

Support the Community

  
Червень 20 2014 | ТІРАНА, АЛБАНІЯ

Урочисте відкриття в Тирані двох будинків сімейного типу Спільноти Святого Егідія для людей з психічними хворобами

«Новий спосіб, більш людяний та ефективний, для забезпечення психічного здоров’я»

 
версія для друку

Два будинки сімейного типу Спільноти Святого Егідія для людей з психічними та розумовими хворобами, виписаних з відділу хронічних пацієнтів психіатричної лікарні (закритої на сьогодні) були урочисто відкриті в Тирані в присутності міністрів welfare та охорони здоров’я уряду Албанії, а також президента Спільноти Святого Егідія Марко Імпальяццо. Два будинки прийняли загалом 16 осіб, за якими доглядає медичний та санітарний персонал, що, дякуючи роботі та дружбі людей зі Спільноти Святого Егідія, успішно втілює досвід «нового способу, більш людяного та ефективного, для забезпечення психічного здоров’я», - як сказав Марко Імпальяццо у своєму виступі на церемонії відкриття.

Спільнота Святого Егідія існує в Албанії 23 роки: це вже глибоко укорінена присутність поруч з бідними, дітьми та старенькими, різноманітні навчальні та санітарні ініціативи, а також ініціативи солідарності. Марко Імпальяццо наголосив також, що 21 вересня ц.р. Албанія стане країною першої подорожі папи Франциска до європейської держави.

“Все можна змінити”, - підкреслив президент Сант-Еджидіо, пригадуючи довгу історію, що привела до закриття лікарні, а отже, до розміщення хворих у двох невеличких віллах, «задуманих у перспективі включення у життя району, в перспективі звільнення». Інші колишні пацієнти відділення повернулися до своїх родин. Одним словом, це є «надзвичайна історія дружби та вірності», яка починається у 1991, коли деякі члени Спільноти Святого Егідія, відвідуючи психіатричну лікарню, залишилися враженими, побачивши тяжку скруту відділення хронічних пацієнтів, та вирішили працювати заради покращення умов хворих, для яких сьогодні відбулося те, що Марко Імпальяццо визначив як «мрія звільнення».

“Все можна змінити”, - ця фраза святого Іоанна Павла ІІ стала також і темою конференції, присвяченої «Новим шляхам забезпечення психічного здоров’я в Албанії», яка відбулася напередодні сьогоднішнього відкриття. В приміщенні міністерства Охорони здоров’я виступили представники уряду, посол Італії в Тирані пан Гаяні, монс. Вінченцо Палья, президент Папської Ради у справах Сім’ї, який став першим католицьким священиком, що зустрівся з комуністичними лідерами Албанії в 90-х роках, та який пригадав перші кроки встановлення стосунків, вже досить міцних на сьогодні.


 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
• НОВИНИ
Серпень 24 2015
РИМ, ІТАЛІЯ

Представники релігій разом зі Спільнотою Святого Егідія зберуться разом вТирані 6-8 вересня, щоб заявити про те, що мир завжди можливий #peaceispossible

IT | EN | ES | DE | FR | PT | UK
всі новини
• RELEASE
Лютий 21 2018
Il Messaggero - ed. Civitavecchia

Nasce una catena della solidarietà per combattere il disagio mentale

Березень 6 2017
Avvenire

La chiusura dell'ultimo «carcere» psichiatrico. Opg, un'altra vittoria della vita

Листопад 9 2016
SIR

Disagio mentale: domani a Roma convegno su “nuovi percorsi e soluzioni abitative” per chi ne è colpito

Травень 17 2016
La Nazione

Il 'ponte solidale' degli studenti dalla Toscana a Tirana

Вересень 20 2015
La Repubblica - Ed. Genova

Tirana, la "casa dei pazzi" voluta dal regime. La storia dei genovesi che chiusero il lager

Вересень 6 2015
Koha Jone

“Lutja e Paqes 2015” në shtator mbledh në Tiranë liderët fetarë

всі прес-релізи
• ДОКУМЕНТИ

Articolo su Credere nr. 18 - Trattoria degli amici

Valgo anch’io in Lussemburgo

Matteo Zuppi

Dieci anni della Comunità di Sant’Egidio con l’Albania: Intervento di Don Matteo Zuppi

всі документи

ФОТО

397 відвідувань

529 відвідувань

560 відвідувань

520 відвідувань

614 відвідувань
всі пов'язані з цим засоби масової інформації